Fryzury komunijne dla dzieci

Pierwsza komunia święta to ogromne wydarzenie dla drugoklasistów, gdyż po raz pierwszy w życiu do swego serduszka przyjmują Jezusa Chrystusa pod postacią chleba. Dlatego nie ma się co dziwić, iż w tym dniu chcą wyglądać pięknie, by godnie przystąpić do sakramentu Eucharystii. Oczywiście, młode damy zakładają na tę uroczystość śliczne, białe sukienki lub alby, zaś chłopcy zwykle występują w szykownych garniturkach lub podobnie jak ich rówieśniczki w albach. Jednak trzeba pamiętać o tym, iż na odświętny wizerunek dziecka składa się także odpowiednio wykonana fryzura komunijna.

Jeśli chodzi o młodych mężczyzn, to sprawa wygląda zupełnie prosto, bowiem najczęściej występują w klasycznej, krótkiej fryzurze a la grzybek. Mile widziane jest również uczesanie na pazia oraz słynny jeżyk. Ponadto, w ostatnim czasie chłopcy coraz częściej prezentują się także w irokezie lub noszą fale opadające na ramiona. Natomiast dziewczynki są bardziej wybredne w zakresie doboru uczesania na komunię, gdyż chcą podczas tej ceremonii prezentować się najpiękniej wśród koleżanek, w związku z czym, by sprostać oczekiwaniom młodych dam, ich mamy najczęściej zabierają je do salonu fryzjerskiego, gdzie przeistaczają się w małe królewny.

Nie ulega wątpliwości to, iż większość dziewczynek w tym dniu posiada długie fryzury, gdyż bardzo powszechny jest zwyczaj zapuszczania włosów specjalnie na komunię. Przede wszystkim, dają one największe pole do popisu, gdyż można zrobić z nimi praktycznie wszystko, ale pod warunkiem iż są odpowiednio gęste i zadbane. Z pewnością, wśród mody komunijnej królują loki, zarówno mocno skręcone rurki jak i delikatnie opadające fale. Trzeba przyznać, iż rewelacyjnie komponują się z białym wianuszkiem, w szczególności gdy jest wykonany z żywych kwiatów jak stokrotki, różyczki czy margaretki. Ponadto, mile widziane są długie, proste włosy, zwłaszcza z przedziałkiem na środku głowy, jak najbardziej pożądana też jest grzywka.

Na uwagę zasługują także eleganckie koki i upięcia, w szczególności z wystającymi pasmami włosów, które są skręcone lub gofrowane. Oczywiście, włosy mogą być upięte za pomocą ozdobnych żabek, spineczek, grzebyków i wsuwek. Nie mniej pięknie wygląda warkocz dokoła głowy, który z powodzeniem może zastępować tradycyjny wianek, w szczególności gdy wepniemy w niemu kwiaty lub gałązki bukszpanu. Oprócz tego, do dyspozycji mamy jeszcze koński ogon, udekorowany wstążkami. Trzeba także powiedzieć o tym, iż w przypadku krótkich uczesań bezapelacyjnie najmodniejsza jest fryzura na boba, zarówno z grzywką jak i bez niej. Poza tym, dziewczynki uroczo prezentują się w przysłowiowym baranku.

Nie zapominamy o tym, iż podczas komunii dziecko powinno czuć się komfortowo, w związku z czym jego fryzura musi być wygodna. Nie przesadzamy również z nadmiernym stosowaniem lakieru czy żelu do włosów, które mogą podrażniać delikatną skórę malucha, co będzie skutkowo ciągłym drapaniem się w głowę.